Leírás és Paraméterek
Szerzők: Adamik Zsolt, Boldizsár Ildikó, Dániel András, Kertész Erzsi, Kiss Judit Ágnes, Kiss Noémi, Lackfi János, Majoros Nóra, Maksai Kinga, Mészöly Ágnes, Molnár T. Eszter, Somfai Anna, Várfalvy Emőke
Valaki megette a telet.
Nem egyszerre kapta be, apránként kezdett hozzá: először a kósza hópelyheket kapta el, ordas nyelvével kapkodta össze őket, a város pedig nem győzött csodálkozni. Hogy itt rohangál egy szörnyeteg!
A hópelyhek után nekiállt befalni a hófelhőket: úgy tömte magába, mint jó gyerek a vattacukrot. Volt-nincs hófelhő. És ment tovább és tovább, rengtek a léptei, és befalta a frissiben összegörgetett hóembereket, kilopta a gyerekek kezéből a maradék hógolyókat, és megette azokat is.
Nagyon örült! Hogy hogy kitolt a városiakkal. És telepocaknyi téllel elbújt egy fal repedésébe, és ott örült magának.
De aztán persze megjött Talicska bácsi...
Szerző | LOVÁSZ ANDREA (SZERK.) |
Illusztrátor | Hanga Réka |
Ajánlott korosztály | 4+ |
Tematika | tél, téli játékok, mesebeli lények |
Oldalszám | 112 |
Kötés típusa | Cérnafűzve, keménytábla borítás, matt fóliázva |
Kiadó | Cerkabella Könyvkiadó |
Kiadás éve | 2023, 2024 |
Vélemények
Mások ezeket választották még
Süti, a kisegér igaz barátra lel
Sütirecepttel, játékmelléklettel
Egy könyv a barátságról, amely arra tanítja a kicsiket, hogy ne ítéljenek a külső alapján.
Az angyal meséje - hanganyaggal
A könyvön található QR-kódot leolvasva a mese meg is hallgatható a szerző előadásában.
A bársony nyuszi, avagy a játékok életre kelnek - hanganyaggal
Méltán világhírű, klasszikus, szép mese a gyerekkor varázsáról!
Igaz mese az adventről
Megérkezett az utánnyomás!
„Biztos láttál már adventi koszorút. Ott van az asztalon. A bejárati ajtón. A főtéren. A kirakatokban. Karácsony közeledtével mindenhová jut egy ilyen kis körkörös csoda. Tekeredik, mint az idő. Az idő, ami hátravan még karácsonyig. Csak ki kell várni.”
Karácsony a világ körül – Mesék a világ minden tájáról
13 mese a világ minden tájáról!
Találj meg! – Silent book
TALÁLJ MEG! lenyűgöző illusztrációi titkokkal teli világba hívnak.
Várakozós – Adventtől vízkeresztig
Családi mese- és játékkönyv
Igaz mese a karácsonyról
Karácsonynak ünnepe – 24 mese és vers adventre
Nagy klasszikusok és mai magyar írók meséi és versei olvashatók ebben a kötetben, az ünnepvárás minden napjára jut egy-egy.